JÁKI NAGY MÁRTON NAPI PROGRAM

A jáki általános iskolában negyedik alkalommal rendezték meg Jáki Nagy Márton emlékére a hagyományos versenyt. Az ünnepélyes megnyitó az iskola zászlójának bevonulásával kezdődött, amelyen a tizenhárom jáki osztályon kívül Győrvárról, Egyházasrádócról, Szentpéterfáról, Vépről, Gersekarátról, Toronyból, Vasszécsenyből, Körmendről (Boldog Batthyány László Katolikus Általános Iskola) és Szombathelyről (Bercsényi Miklós Általános Iskola) érkeztek csapatok.

Iskolánk csapatának tagjai voltak: Milisits Liliána, Nagy Bianka, Nagy Orsolya, Varga Virág, Polczer Laura, Rekovácz Alina, Tancsics Dóra és Káldy Zádor.

Az előző napon felszentelt templom meglátogatása után a templom és a múzeum kertjében illetve az iskolában az Árpád-korról, a templomról és alapítójáról bizonyíthatták tudásukat a tanulók. Lent a sportpályán 8 állomás is várta őket. Csatabárddal és csatacsillaggal hajíthattak célba, gerellyel „iktathatták ki” Szent György sárkányát, íjazhattak, ágyúgolyót dobhattak, akadálypályán versenyezhettek. A helyi önkéntes tűzoltók is szerveztek egy állomást számukra. Idén először korhű kardokat kellett felismerniük, majd a legnehezebbet ki kellett tartani, vívókarddal pedig el kellett találni a lehulló textilt. Pontokat lehetett szerezni a díszes menetlevéllel, s a korhű jelmezekkel is, amibe a csapattagok öltöztek.

A részvevőknek a finom ebédet az ottani Szülők Közössége főzte két hatalmas bográcsban. Rengeteg élménnyel tértek haza a gyermekek és az Őket kísérők.