Madárbarát iskola
A Toronyi Gazdag Gyula Általános Iskola diákjai is kivették a részüket a fecskementésből, nem hiába vagyunk Ökoiskola! Ma délben a 3-4. osztályosok napközis csoportjával tartottunk éppen az ebédlő felé, mikor a járda közepén legyengült kis fiókát találtak a gyerekek. Az alig pihegő madárkát gyorsan bevittük a Művelődési Házba, ahol szerencsénkre éppen ott volt Szabó Zsolt. Rögtön kerített egy kis papírdobozt, ami ideiglenes menedékül szolgált a kismadárnak. Egy gyors telefon a Noé Állatambulanciára, Zsolti bácsi pedig már robogott is hozzájuk a kis fecskével, aki most már Fetter Viktória doktornő szakértő kezei között lábadozhat. Köszönjük Szabó Zsoltnak, a Noé Állatambulanciának, és nagyon büszkék vagyunk a felelősségteljes diákjainkra! Kitűnően vizsgáztak állatvédelemből!
Pénteken az Országos Erdészeti Egyesület „Iskolában az Erdő” Programjának köszönhetően Jánosa László, a Szombathelyi Erdészeti Zrt. és a Stájer-házi Minősített Erdészeti Erdei Iskola erdőpedagógusa élménydús órákon mutatta be a mi alsó tagozatosainknak is az erdei életközösségek, különösen a talaj és az abban lakó élőlények világát, ezek fontosságát.
Köszönjük a kiemelkedően sokszínű, lenyűgöző, részletgazdag interaktív előadást, Németh Lívia kollégánknak az ötletet, Némethné Szabó Dóra kollégánknak pedig azt, hogy beletette lelkesedését a pályázatba és az azt követő szervezésbe, koordinációba is
Madáretetők kihelyezése - A képeket itt tekintheti meg-
Novemberben egyre hidegebb időjárás miatt, már ki kellett raknunk a madáretetőket és a madáritatót.
Ebben nagy segítségemre voltak a negyedik osztályos tanulók: Maja, Lili és Csenge.
Először letisztítottuk, ahol kellett megszögeztük vagy éppen lekentük.
Utána megkerestük az iskola kertjében a megfelelő helyeket, kiraktuk majd feltöltöttük napraforgómaggal, illetve az itatót vízzel.
Azóta is figyelik a tanulók és töltik fel, ha szükséges.
Varga Lívia (természettudományi szaktanár)