Adomány

A december az adományozások, segítések hónapja. A karácsonyi időszakban előtérbe kerülnek szeretteink, az ajándékozásuk, de mások megsegítése, felkarolása is. Ezúttal egy olyan felajánlásról számolhatok be, melynek kedvezményezettje iskolánk.

Özv. Sárvári Ferencné ugyanis azzal kereste meg Laki János igazgató urat, hogy szeretné iskolánknak adományozni a férje hagyatékát képező sportkupákat. Éva néni az iskolánkba járt, unokái jelenleg is a Toronyi Gazdag Gyula Általános Iskola tanulói.

Horváth Éva utoljára ’69-ben járt iskolánkban, egy osztálytalálkozó kapcsán, itt látta meg a folyosói tárlókban az iskola kupagyűjteményét, s úgy gondolta, közéjük szívesen helyeztetné a férje által megnyerteket is.

A kupák között található egy egyéni első helyezettnek járó sakk-kupa (Február 23. kupa) és négy, szintén egyéniben elnyert trófea, melyet asztalitenisz-versenyeken nyert Sárvári Ferenc. A helyi sportegyesülettől kapott elismeréseket Sárvári úr nem tudta átvenni annak idején az ünnepségeken, így iskolánk névadója, Gazdag Gyula adta át személyesen, felkeresve a győztest otthonában.

Mi pedig igazgató úrral személyesen vettük át a szépen becsomagolt, tálcára helyezett, felajánlott kupagyűjteményt a Rohonczi utcai házban. Sárvári Ferenc emlékét így már nemcsak családja, hanem iskolánk is őrzi. Hamarosan kikerülnek a kupák végleges helyükre, az iskolába járt tanulók által, különböző sportversenyeken szerzett, csillogó serlegek mellé.

KÖSZÖNJÜK!